Komíny Icopal Wulkan

Komínové systémy Vedag Icopal Wulkan

  • BEZPEČNOST - dokonalá izolace
  • UNIVERZÁLNOST - pro všechny druhy paliv
  • EKOLOGIE - přírodní vulkanický kámen
  • SYSTÉMOVOST - nadstřešní dekor prstence
  • JEDNODUCHOST - rychlá a snadná montáž
  • ZÁRUKA - dlouhá životnost
  • VNITŘNÍ PRŮMĚR šamotové vložky 160 mm a 200 mm
  • VÝROBA VLOŽKY z lisované šamotové keramiky vypálené při teplotě 1200 ºC
  • VÝROBA TVÁRNICE z vulkanického kameniva vibrolisováním
  • ODOLNOST vůči vlhkosti

Typy a průměry komínů


Použití systémových komínů Wulkan

Icopal Wulkan C / CI a CI-eko jsou univerzální komínové systémy určené pro spotřebiče na každý druh paliva (plyn, topný olej a tuhá paliva).
Pro komíny na tuhá paliva (krby, uhlí, peletky a pod.) jsou určené komíny s vnitřním průměrem minimálně 160mm nebo Ø 200 mm. Průměr Ø 160 mm je převážně používaný pro plynové spotřebiče. Rozdíl mezi výše uvedenými systémy spočívá v konstrukci a ve vnějším rozměru komínové tvárnice.


Icopal Wulkan CI-eko

ICOPAL WULKAN CI-eko je univerzální třísložkový komínový systém se zadním odvětráváním a stabilizací šamotových vložek pomocí desek z minerální vlny.
Komín je určený pro spotrebiče plynné, tekuté (topný olej) a tuhá paliva (dřevo, uhlí, pelety apod.). Použití šamotových vložek odolných vůči vlhkým podmínkám (kondenzát v komíně) a jímky na odvod kondenzátu umožňuje spolupráci komínu ICOPAL WULKAN CI – eko se spotrebiči, ve kterých je teplota spalin nižší než 200 ºC.
Možnost výstavby v interiéru i exteriéry stavby. Speciální zářezy v minerální vlně umožňují vyformování izolace okolo šamotové vložky. Komínové tvárnice Pv36-eko jsou vyrobené z vulkanického kameniva.


Icopal Wulkan CI-eko s ventilační šachtou

ICOPAL WULKAN CI-eko s ventilační šachtou je univerzální třísložkový komínový systém se zadním odvětráváním a stabilizací šamotových vložek pomocí desek z minerální vlny.
Komín je určený pro spotrebiče plynné, kapalné (topný olej) a tuhá paliva (dřevo, uhlí, pelety a pod.). Použití šamotových vložek odolných vůči vlhkým podmínkám (kondenzát v komíně) a jímku na odvod kondenzátu umožňuje spolupráci komína ICOPAL WULKAN CI–eko s ventilační šachtou se spotřebičmi, ve kterých je teplota spalin nižší než 200 ºC. V obvodové tvárnici tohoto systému se nachází ventilační šachta umožňující odvod použitého vzduchu z místnosti.
Možnost výstavby v interiéru i exteriéry stavby. Speciální zářezy v minerální vlně umožňují vyformovaní izolace okolo šamotové vložky. Komínové tvárnice Pv50-eko jsou vyrobené z vulkanického kameniva. Integrovaná ventilační šachta má vnitřní rozměry 100 mm x 260 mm.

NAHORU