Střešní tašky

Střešní tašky

Používání maloformátové skládané krytiny - tašek má v ČR tradici. Střešní tašky jsou pálené, které jsou vyráběny ze směsi hlíny a jílů, nebo betonové. Oba typy tašek jsou opatřeny laky a nátěry, barevnými příměsemi či granulátem. Živostnost a vlastnosti tašky je dána způsobem výroby a časem zakomponování barvy do hmoty.

Pálené střešní tašky


Tondach
33 let záruka TONDACH ALL INCLUSIVE - Nejdelší poskytovaná záruka na pálené střešní tašky vyráběné v ČR. Díky povrchovým úpravám engobování a glazování jsou střešní tašky stálobarevné. Časem nedochází ke změně barevnosti a ani tzv. "neoprší", na rozdíl od barvených střešních tašek z jiných materiálů. Více ZDE.


Röben
nabízí již tři typy pálených tašek, nedávno představil jako novinku model Piemont, který má speciálně navržené zámky i pro velmi nízký sklon střechy. Tašky splňují náročné požadavky na technické vlastnosti jako jsou odolnost na zlom, mrazuvzdornost, nízká nasákavost a odolnost vůči zatížení atmosférickými vlivy. Více ZDE.


Betonové tašky

Bramac
betonové střešní tašky se vyznačují pevností odolné vůči různým druhům zatížení (sníh, vítr) způsobeným povětrnostními vlivy (krupobití apod.); vysokým stupněm zhutnění, a tedy i malou nasákavostí. Více ZDE.


Terran
Slovenský výrobce nabízí pět základních typů střešní krytiny Terran. Jsou jimi střešní krytina Standard, Coppo, Danubia (EVO), Rundo (EVO) a Zenit. Více ZDE.


KM Beta
největší český výrobce betonové střešní krytiny s 30letou tradicí, vápenopískových zdicích prvků SENDWIX, cihelného páleného systému PROFIBLOK a nově i suchých maltových směsí PROFIMIX, je přední, ryze český výrobce stavebních materiálů. Více ZDE.

NAHORU