Šikmé střechy

Asfaltové šindele

Střešní asfaltové šindele jsou určeny na pokrývání šikmých střech sklonu 15° – 90°. Jedná se o střešní krytinu pokládanou na bednění, která je lehká, je jednoduše montovatelná, bez přebytečného množství doplňků.

Asfaltové šindele jsou oxidované a modifikované, mají většinou nosnou vložku ze skelné rohože nebo skelných vláken. Vrchní strana šindelů je opatřena granulovaným posypem v různých barvách. Posyp chrání asfaltovou vrstvu šablony proti atmosférickému stárnutí, UV záření, přelétavému ohni a proti mechanickému poškození. Více ZDE.


NAHORU

Střešní tašky

Používání maloformátové skládané krytiny - tašek má v ČR tradici. Střešní tašky jsou pálené, které jsou vyráběny ze směsi hlíny a jílů, nebo betonové. Oba typy tašek jsou opatřeny laky a nátěry, barevnými příměsemi či granulátem. Živostnost a vlastnosti tašky je dána způsobem výroby a časem zakomponování barvy do hmoty. Více ZDE.


Pálené střešní tašky


Betonové střešní tašky

NAHORU

Lehké střešní krytiny

Lehké střešní krytiny jsou nejčastěji vyráběny z ocelového plechu oboustranně zonkovaného s mikrovrstvou laku, tabule jsou profilovány do různých tvarů tak, aby co nejvíce připomínaly tradiční střešní tašky. Na našem trhu jsou velmi oblíbené jak velkoformátové tak i maloformátové tabule. Povrchové úpravy jsou hladké i s barevným posypem. Lehké krytiny jsou používány na novostavbách a hojně při rekonstrukcích krytin. Díky velké škále tvarů, barev, povrchu a vrstvy laku si každý uživatel jistě vybere. Více ZDE.

NAHORU