Okapové systémy

Okapové systémy

Nabízíme okapové systémy včetně všech klempířských plechování, které jsou potřebné pro správnou funkci Vaší střechy. Materiály, které nabízíme, jsou bezúdržbové systémy z mědi, titanzinku, lakovaného pozinku a hliníků, poplastovaných systémů Lindab, Ruukki, Satjam a také pozinku. Do stálé nabídky okapových systémů spadají materiály vyžadující údržbu (klasivký pozinkovaný plech) a hlavně systémy bezúdržbové (kovové materiály, poplastovaná ocel a PVC).

Návrh rozměrů okapového systému

Svodová, odpadní roura slouží k vertikálnímu odvedení srážkové vody nahromaděné na ploše střešního pláště a podokapních žlabů.

svod

Plocha průřezu odpadové roury se navrhuje v závislosti na odvodňované ploše střechy, množství dešťových srážek, tvaru a materiálu potrubí.
Orientačně 1 m² střešního pláště odpovídá 1 cm² plochy svodové roury, jeden svod by měl být maximálně na 12 m podokapního žlabu.

Rozměr podokapního žlabu se stanoví přiřazením odpovídajícího svodu resp.rozměru kotlíku.
Př.: navržený svod ø 80mm...kotlík 250/80...žlab rš 250mm.

svody

Minimální spád podokapních žlabů dle ČSN je 5mm/m délky (0,5%). Vzdálenost žlabových háků by měla být u PVC systémů je 40-60cm, u kovových systémů 80-120cm.
Více informací naleznete v montážních návodech jednotlivých výrobců. NAHORU

Klempířské výrobky

Naše firma nabízí výrobu klempířských oplechování. Standardně jsou vyráběny profily do tloušťky plechu 1,0mm, rozvinutých šířek 250mm a 330mm. Používáme všechny typy materiálů a odstínů dle Vašeho požadavku. (PZ přírodní i lakovaný, TiZn, Cu, Al přírodní i lakovaný, poplastované tabule). Po přijetí objednávky vyrábíme profily do dvou pracovních dní. V nabídce jsou štítové oplechování, okapové plechy a okapničky pod fólii, boční lemování, oplechování komínů či speciální oplechování dle požadavku zákazníka.

Bezúdržbové okapové systémy

Lindab
Švédský okapový systém LindabRainline je kompletní vyzkoušený systém pro odvodňování střech až se 30 letou zárukou. Více ZDE.


Ruukki
Finská společnost Ruukki dodává dva základní rozměry okapních žlabů 125mm a 150mm. Průměry svodných potrubí pak 87mm a 100mm. Více ZDE.


Satjam
Český okapový systém SATJAM Niagara je vyroben z oboustranně pozinkovaného ocelového plechu s tl. povrchové úpravy 50 um polyuretanového laku, která mu dodává garanci dlouhé životnosti a minimálních nároků na údržbu, minimální roztažnosti a vysoké odolnosti vůči mrazu a povětrnostním vlivům. Více ZDE.

Barvený pozink
Okapový systém z pozinkovaného systému, který je opatřen již ve výrobě vrstvou barevného laku. K dostání je v barvách černá a hnědá. Více ZDE.

Barvený a přírodní hliník
Okapový systém z hliníkového systému může být v provedení přírodního hliníku (bez nátěru) a lakovaného hliníku (červený, černý, hnědý). Více ZDE.

Měděný a titanzinkový systém
Tyto okapové systémy v měděném a titanzinkovém provedení jsou bezúdržbové systémy s douholetou životností, a to 70 až 100 let. Více ZDE.

Pozinkovaný okapový systémPozinkovaný okapový systém je v ČR používán nejdéle. Jedná se systém, který vyžaduje povrchovou úpravu s údržbou v cyklech 2-5 let. Více ZDE.

NAHORU