Doplňky

Doplňky

Mezi doplňky jsme zařadili tepelné izolace, střešní fólie, deskové materiály, doplňky pro střechy, komíny, spojovací materiál a také řezivo.

Tepelné izolace

rockwool Izolační materiály z kamenné vlny ROCKWOOL jsou určeny pro tepelné, akustické a protipožární izolace stavebních konstrukcí. Díky svým jedinečným vlastnostem splňují nejpřísnější kritéria a požadavky norem pro zateplování budov. Jejich použití přináší řadu výhod: udrží teplo a šetří energii, tlumí hluk, pohlcují zvuky a přispívají ke zdravému bydlení, zajišťují maximální požární bezpečnost (třída reakce na oheň A1), přírodní původ kamenné vlny umožní stavbám "dýchat", izolace nesesedá a velmi dobře drží tvar i po letech, zvýšená odolnost vůči vzdušné vlhkosti a zrychlení vysychání.

Systém izolačních materiálů je rozdělen do skupin Plochá střecha, Šikmá střecha, Kontaktní fasáda, Provětrávaná fasáda, Podlahy, Vnitřní příčky, podhledy a stropy. Více informací ZDE
Orientační ceník ZDE
Isover Saint Gobain vyrábí tepelné izolace, zvukové izolace a protipožární izolace. Všechny izolace ISOVER jsou vyrobeny z minerálních vláken, z ekologicky nezávadných přírodních surovin. Izolace jsou podle vlastností rozděleny do skupin Zateplení fasády, Zateplení střechy, Zateplení podlahy a stropu, Zateplení suterénu, Zateplení příček a podhledů, Technické a průmyslové izolace. Orientační ceník ZDE

NAHORU

Střešní fólie

Při aplikaci správné konstrukční skladby a kombinace podstřešní pojistné hydroizolační vrstvy, parotěsné zábrany a odpovídající vrstvy tepelných izolací, lze docílit a dlouhodobě zabezpečit odpovídají vlastnosti střešní či stěnové konstrukce. Zejména týkající se požadovaných parametrů na difúzní bilanci, na uchování teplotní odporu konstrukce a na zajištění vodotěsnosti příslušné konstrukce.

Fólie jsou dodávány v 1,5m širokých rolích, většinou v návinu 75m². Včetně i bez kašírované lepící pásky na okrajích pásů.

Orientační ceník ZDE .

NAHORU

Tyvek

tyvekTyvek® Supro (Plus) Jedná se o superdifuzní, kontaktní, pojistnou hydroizolaci zpevněnou laminovanou polypropylénovou netkanou textilií lze použít na všech typech šikmých střech. Je speciálně navržena pro ztížené podmínky instalace plně bedněných střech a rovněž je použitelná pro profilované krytiny (plechy) a stěny.

Tyvek® Pro (Plus) Laminovaná ,superdifuzní, kontaktní, pojistná hydroizolace pro šikmé střechy. Tuto víceúčelovou superdifuzní fólii – vyrobenou z funkční vrstvy z polyetylénu s vysokou hustotou zpevněné polypropylénovou netkanou textilií – lze použít pro všechny větrané a nevětrané střešní konstrukce a rovněž pro aplikaci na stěny.

Tyvek® Solid Jednovrstvá, superdifuzní, kontaktní pojistná hydroizolace z polyetylénu s vysokou hustotou s antireflexním povrchem lze pokládat na bednění nebo přímo na tepelnou izolaci šikmých střech a rovněž je vhodná pro aplikaci na stěny.

Tyvek® Soft Tuto lehkou, superdifuzní, kontaktní pojistnou hydroizolaci z polyetylénu s vysokou hustotou s antireflexním povrchem lze pokládat přímo na tepelnou izolaci. Rovněž je vhodná pro použití na stěnách.

Tyvek® Metal Tato superdifuzní, kontaktní, pojistná hydroizolace se samolepicím přesahem umožňující odtok případné kondenzace pod nerezovými, měděnými a zinkovými střechami. Je navržena pro použití pod plechovými krytinami se stojatými drážkami na dřevěném bednění.

Tyvek® Enercor® S Paropropustná podstřešní fólie s metalizovaným povrchem, který v létě nepropouští sálající teplo a v zimě pomáhá snižovat ztráty způsobené sálajícím teplem. Tyvek® Enercor® S by měl být používán na šikmých střechách bez bednění (taškových/břidlicových) a vhodný je také pro plechové střechy se sklonem s profilovanou krytinou.

NAHORU

Juta

JutaPodstřešní fólie
JUTAFOL D, JUTACON, gramáž 110g, 140g, 150g; používá se jako pojistná podstřešní fólie k ochraně podkrovních prostorů pod střechou před sazemi, prachem a vlhostí z deště a sněhu, u půdních vestaveb chrání tepelnou izolaci před vlhkostí.

Parotěsné zábrany JUTAFOL N, JUTAFOL N Al, gramáž 110g, 130g, 140g, 150g, 170g; určena na ochranu tepelných izolací, přispívá k zachování dlouhodobé funkce tepelné izolace, zabraňuje kondenzaci vody v izolačních vrstvách, představuje účinnou obranu proti pronikání páry, zadržuje teplo v interiérech.

Fólie na bednění (provětrávané) JUTAFOL DTB 150, JUTAFOL DTB Speciál; ochrana podstřešních konstrukcí, podstřešních tepelných izolací a prostor před vlhkostí z deště a sněhu, odvětrávání vodních par z vnitřního prostoru objektu, aplikace na podbití nebo jiný podklad, který zakrývá tepelnou izolaci.

Superdifúzní membrány JUTADACH, gramáž 95g, 115g, 135g, 150g, 160g, 210g; pro všechny šikmé střešní konstrukce (větrané, nevětrané, podbité, nepodbité).

Pro správnou funkci střešních fólií doporučujeme použití systémových pásek. Výběr vhodného typu pásky vidíte na obrázku ZDE.Více informací ZDE

NAHORU

Dörken

dorkenDELTA-MAXX COMFORT
Difuzně otevřená, vodotěsná a větrotěsná tepelně izolační pojistná hydroizolace s integrovaným samolepicím okrajem a speciální vrstvou tepelné izolace v tl. 3 cm pro dvouplášťové šikmé střechy zateplené na celou výšku krokví.

DELTA-MAXX TITAN Termomembrána Difuzně otevřená větrotěsná pojistná hydroizolace pro dvouplášťové šikmé střechy bedněné i bez bednění zateplené na celou výšku krokví. S integrovaným samolepicím okrajem. Vhodná i pro ochranu fasád.

DELTA-MAXX PLUS Difuzně otevřená, větrotěsná pojistná hydroizolace s integrovaným samolepicím okrajem pro dvouplášťové šikmé střechy zateplené na celou výšku krokví. pro střechy bedněné i bez bednění.

DELTA-MAXX Difuzně otevřená, extrémně pevná pojistná hydroizolace pro dvouplášťové šikmé střechy zateplené na celou výšku krokví. Pro střechy bedněné i bez bednění.

DELTA-EXXTREM Difuzně otevřená pojistná hydroizolace pro solární a fotovoltaické panely integrované v krytině. Pro střechy bedněné i bez bednění. Extrémní odolnost teplotám a UV záření!

DELTA-VENT N (PLUS) Difuzně otevřená pojistná hydroizolace pro dvouplášťové šikmé střechy bez bednění, zateplené na celou výšku krokví. S integrovanými samolepicími okraji na obou stranách pásu. Pod obchodním názvem DELTA-VENT N k dodání bez samolepicích okrajů.

DELTA-VITAXX PLUS/ DELTA-VITAXX Difuzně otevřená čtyřvrstvá pojistná hydroizolace pro bedněné i nebedněné střechy. Vyztužená mřížkou!

DELTA-FOXX (PLUS) Difuzně otevřená pojistná hydroizolace pro dvouplášťové šikmé střechy zateplené na celou výšku krokví. Dá se použít i pro střechy bez bednění, nebo jako podkladní pás pod krytiny přibíjené přímo do bednění.

DRAGOFOL Mřížkou zpevněná pojistná hydroizolace pro tříplášťové větrané šikmé střechy bez bednění.

DELTA-FOL PVG (PLUS) Podkladní pás pro tříplášťové provětrávané bedněné střechy. Ideální také v kombinaci s nadkrokevními tepelně izolačními systémy jako mechanicky velmi odolná parotěsná zábrana. Hodí se i jako pojistná hydroizolace pro provětrávané tříplášťové střechy bez bednění nebo do provětrávaných fasád.

Více informací ZDE.

NAHORU

Deskové materiály

Dodáváme deskové materiály na bázi dřeva - OSB desky jsou tvořeny velkými plochými hoblinami, jsou kontrolovatelně složené a uspořádané do tří vrstev. Pro stavební činnost jsou nejvhodnější desky 3/N nebo 3/N 4PD. Formát desek 2,5m x 1,25m beno 2,5m x 0,625m. Tloušťky desek 8-25mm.

Dodáváme deskové materiál na bázi sádry - sádrokartonové a sádrovláknité desky pro suchou výstavbu, konstrukční profily, sádrové tmely a samozřejmě všechno další příslušenství. Formát a tloušťka desek podle použití a typu desky: formát 2,0x1,25m-3,0x2,0m, tloušťky 6,5-15,0mm.


Sortiment obou výrobců obsahuje desky protipožární, desky do vlhkých prostor, nosné sádrovláknité či desky akustické. Struktura a výroba jednotlivých typů desek umožňuje také kombinaci jednotlivých vlastností.

Pro více informací můžete navštívit stránky konkrétního výrobce: KNAUF , RIGIPS

NAHORU

Doplňky pro střechy

Žlabový zachycovač listí:
z polyethylenu, v délce 2,0m.

Komínové hlavice
TURBOWENT a stříšky v nerezovém provedení, pro lepší tah komínů.

prostupova

Prostupová manžeta:
dělená a nedělená, z EPDM odolné vůči UV záření. Vhodné pro prostupy průměrů 0-35mm až 290-440mm.


Ochranný pás proti ptákům:
obvykle se zabuduje pomocí hřebíků nebo vrutů do linie okapu na přívod vzduchu. PVC pásy délky 5m nebo 60m, šírky 50mm, 80mm, 100mm, 150mm, 180mm. V barvách černá, hnědá, červená, bílá.

Prostupová taška PVC:
základní taška dle typu krytiny pro anténu a anténní nástavec; pro odvětrání kanalizace či turbokotel. Průměr 100mm a 125mm.


Ochranná větrací mřížka:
se zabuduje do linie okapu. Mřížka 1000/60 a 1000/110 mm, PVC, dosedá na spodní stranu tašek, propustí vzduch, avšak ptáci a větší brouci se nemohou dostat pod krytinu.


Flex hadice
se spínacím páskem 125/100 mm, průměr 75 nebo 110 mm, prvek slouží jako pružné připojení k sadě pro kanalizační odvětrání.


Střešní vikýř:
vnitřních rozměrů 470x520mm-600x600mm. Rám okna v provedení pozink, hliník přírodní a lakovaný, měď, TiZn. Prosklení dvojsklem, polykarbonátem s oboustranným UV filtrem, tvrzeným drátosklem. Vikýře v provedení pro všechny typy střešních krytin.


Stoupací lávka ke komínu:
pozink nebo v barvě, š.250mm, délka 420-1260mm, k dodání jako komplet nebo samostatné prvky dle potřeby, základní taška plošina podle typu krytiny. Ve variantě také nášlapů místo žebříku.


Protisněhový hák:
slouží jako prevence sesuvu sněhu. Účinného zadržení sněhu se dá docílit rozmístěním po celé ploše střešní roviny, ne pouze u okapu. Návrh počtu háků je uveden normou, dle sněhové oblasti a nadmořské výšky. Háky jsou v provedení dle typu krytiny.

NAHORU

DOPLŇKY PRO ŠINDELOVÉ KRYTINY

Větrací pás hřebene:
pro šindel, dl.1,22m, odvětrávací plocha cca 260cm²/m, po stranách opatřen mřížkou proti zafoukání sněhu a deště, proti vniknutí hmyzu.

Obdélníkové odvětrání
do plochyPVC. Odvětrávací plocha ca 40cm²/ks.

NAHORU

DOPLŇKY PRO TAŠKOVÉ KRYTINY

Větrací pás hřebene a nároží
VentOtec: hliníkový, samolepicí, lehce tvarovatelný větrací pás dodávaný v 5m délkách, šířky 210mm, 310mm a 350 mm. Pás zabezpečí potřebné provětrávání, proudící vzduch vystoupí z roviny krytiny u nároží a u hřebene.


Větrací pás Standard:
k intenzivnímu větrání hřebene a nároží. Průřez větrání 130 cm²/m. Šířka 200mm, délka 1,0m. Pás z PVC se vkládá pod hřebenáč. Kopíruje tvar poslední řady tašek, čímž brání, aby se dostal hnaný déšť nebo sníh pod krytinu.


Uzávěra hřebene:
PVC nebo hliník, uzavře hřeben ze štítové strany, ale větrání je zabezpečeno přes jeho perforovaný povrch.


Držák hřebenové a nárožní latě s hřebem:
Pro uchycení hřebenové latě šířky 30mm, 40mm nebo 50mm. Délky hřebů 180mm, 210mm, 230mm, 260mm a 310mm.


Příchytka hřebenáče:
pro různé druhy tašek v barevných provedeních, hřebenáč upevněn příchytkou lépe odolává sacím účinkům větru.


Příchytka řezaných tašek:
pevné uchycení řezaných tašek, typ příchytky dle typu osazované tašky.


Utěsňovací (šroubový) hřebík:
utěsňuje koncové a rozdělovací hřebenáče.

Těsnící klín úžlabí
samolepicí PE a PU: délka 1m, šířka 20mm. Výplň mezery mezi taškami a úžlabím, chrání zatečení nežádoucí vody stékající úžlabím, resp. sníh.

NAHORU

DOPLŇKY PRO SOLÁRNÍ PANELY

Držák solárních panelů

Venduct® Solar
držák solárních panelů, balení se skládá z univerzální tašky a držáku.

NAHORU


Komíny

Ciko
Český výrobce cihelných komínů "stavebnicového" typu vysoké kvality a příznivé ceny, systémy pro různé druhy vytápění. Komínové systém dvousložkové a třísložkové, pro každý druh paliva je vyvinut speciální systém.

Icopal Wulkan
univerzální komínové systémy určené pro spotřebiče na každý druh paliva (plyn, topný olej a tuhá paliva). Komíny na tuhá paliva mají vnitřní Ø min 160mm nebo Ø 200 mm. Komíny pro plynmají Ø 160 mm .

Schiedel
Vyhlášená značka komínů na českém trhu. Systém komínů pro všechny typy vytápění. Dvousložkové a třísložkové komíny s tvárnicemi z lehkého betonu.

NAHORU

Spojovací materiál


Pro kompletaci střechy či celé stavby jsou spojovací materiály nedílnou součástí, proto je naleznete také v našem sortimentu.


Stále skladem jsou:
 • vruty délek 35mm-80mm;
 • natloukací hmoždínky 6x35-8x120mm;
 • nýty Cu, Al, TiZn, Lindab;
 • hřebíky pozinkované a měděné 18mm-40mm;
 • hřebíky černé lepenkové 18-25mm;
 • hřebíky stavební 40-220mm;
 • hřebíky hliníkové kroucené 18-25mm;
 • hřebíky do nastřelovací pistole, kroužkové 32mm, 63mm a 90mm;
 • tmely asfaltové, PU barevné, silikonové, sanitární;
 • cín SnPb50 a SnPb60;
 • samovrtné šrouby pro plechové krytiny 20mm a 35mm;
 • spony do sponkovacího kladiva;
NAHORU

Řezivo


Nabízíme řezivo na stavbu krovu i na celou stavbu Vašeho domu. Řezivo impregnované proti dřevokazným houbám a škůdcům.


 • palubky;
 • střešní latě 30/50mm nebo 40/60mm, podle typu střešní krytiny;
 • prkna tl.25mm, na zhotovení záklopu;
 • trámy do délky 12m, podle specifikace a potřeb konstrukce
NAHORU