Komíny CIKO

Komínové systémy CIKO

  • VÝBORNÝ TAH - díky vnitřní šamotové vložce, kvalitní tepelné izolaci a správné dimenzi vnitřních vložek
  • POŽÁRNÍ BEZPEČNOST - zaručena certifikovaným systémem komínového tělesa
  • VÝROBA VLOŽKY z lisované šamotové keramiky vypálené při teplotě 1200 ºC
  • JEDNODUCHOST MONTÁŽE - dána přesnou výrobou a nízkou hmotností jednotlivých prvků
  • VNITŘNÍ PRŮMĚR šamotové vložky 140-200 mm, pro plyn 80-160mm
  • ZÁRUKA 30 let
  • CENOVÁ DOSTUPNOST - použití keramiky a jednoduchost výroby zabezpečuje nízké pořizovací náklady
  • VÝROBA TVÁRNICE z cihlářské hlíny, 400x196x250mm
  • UNIVERZÁLNOST - většina jednotlivých prvků je použitelná pro všechny typy komínů, CIKO 3V UNIVERSAL je certifikován na všechny druhy paliv
  • ODOLNOST spojením jednotlivých vložek vznikne celistvé a dokonale těsné vnitřní těleso v kombinaci s kvalitní tepelnou izolací a systémem zadního celoplošného odvětrání eliminuje vliv vlhkosti

Použití systémových komínů CIKO

Český výrobce cihelných komínů "stavebnicového" typu vysoké kvality a příznivé ceny, systémy pro různé druhy vytápění.

Komínové systém dvousložkové a třísložkové, pro každý druh paliva je vyvinut speciální systém.

NAHORU

CIKO® TEC

ciko tecTřísložkový komínový systém vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným i nuceným odvodem spalin–krbové vložky, krbová kamna s přívodem externího vzduchu, plynové turbokotle, kondenzační kotle, atd.

Lze připojit více kotlů do jednoho průduchu. Nemá žádné teplotní omezení, umožňuje přívod vzduchu pro spotřebič v rámci jednoho komínového tělesa a díky použití hrdlových izostaticky lisovaných keramických vložek je určen pro podtlakový i přetlakový provoz.

NAHORU

CIKO® 3V UNIVERSAL

ciko uniTřísložkový systém vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typů spotřebičů s přirozeným odvodem spalin - kotle na tuhá, plynná i kapalná paliva, krbové vložky, krbová kamna atd.

Komín se zakládá na nosný základ stavby, osazením komínové paty do úrovně budoucí čisté podlahy. V základové patě je řešen odvod kondenzátu z vnitřního průduchu komínu a také přívod vzduchu do všech větracích kanálů komínového tělesa.

NAHORU

CIKO® GAS

cikom gasDvousložkový systém skládající se ze speciálních plastových vložek a broušených cihelných tvarovek, tvořících obvodový plášť.

Je určený pro odvod spalin od spotřebičů na plynná a kapalná paliva, kde výstupní teplota spalin v v hrdle spotřebiče bude max. do 120 °C – ideální pro kondenzační kotle.

NAHORU

CIKO® PRAKTIK

ciko-praktik Cihelný komínový plášť je doplněn tepelně izolovanými nerezovými komínovými vložkami - třívrstvý komínový systém, který je vhodný pro všechny druhy paliv a pro všechny typy spotřebičů s přirozeným nebo nuceným odvodem spalin - kotle na tuhá, plynná i kapalná paliva, krbové vložky, krbová kamna, plynové turbokotle a kondenzační kotle, atd.

Nerezové vložky vyrobené z nerezové oceli tl.0,6mm nebo 1,0mm, jsou odolné proti kondenzátům.

NAHORU

CIKO® NEREZ

nerez Moderní stavebnicový systém pro stavbu třívrstvých nerezových komínů, je určen pro všechny druhy paliv. Prvky odolávají kondenzátům, které vznikají ochlazením spalin pod rosný bod a splňují nejvyšší teplotní zatřídění do 600 °C.

Jednotlivé díly se skládají z vnitřní vložky podélně svařované z nerezové oceli tl. 0,6mm nebo 1,0mm. Vložka je obalena minerální vatou tl. 25mm nebo 50mm. Vnější plášť je rovněž podélně svařen a tloušťka nerezového plechu se zrcadlově lesklým povrchem je 0,5 mm. Komínový plášť je možno vyrobit i jako broušený, lakovaný (barvy RAL), nebo s poměděným povrchem.

Orientační ceník ZDE.

NAHORU