Bezúdržbové

Návrh rozměrů okapového systému

Svodová, odpadní roura slouží k vertikálnímu odvedení srážkové vody nahromaděné na ploše střešního pláště a podokapních žlabů.

svod

Plocha průřezu odpadové roury se navrhuje v závislosti na odvodňované ploše střechy, množství dešťových srážek, tvaru a materiálu potrubí.
Orientačně 1 m² střešního pláště odpovídá 1 cm² plochy svodové roury, jeden svod by měl být maximálně na 12 m podokapního žlabu.

Rozměr podokapního žlabu se stanoví přiřazením odpovídajícího svodu resp.rozměru kotlíku.
Př.: navržený svod ø 80mm...kotlík 250/80...žlab rš 250mm.

svody

Minimální spád podokapních žlabů dle ČSN je 5mm/m délky (0,5%). Vzdálenost žlabových háků by měla být u PVC systémů je 40-60cm, u kovových systémů 80-120cm.
Více informací naleznete v montážních návodech jednotlivých výrobců. NAHORU

Klempířské výrobky

Naše firma nabízí výrobu klempířských oplechování. Standardně jsou vyráběny profily do tloušťky plechu 1,0mm, rozvinutých šířek 250mm a 330mm. Používáme všechny typy materiálů a odstínů dle Vašeho požadavku. (PZ přírodní i lakovaný, TiZn, Cu, Al přírodní i lakovaný, poplastované tabule). Po přijetí objednávky vyrábíme profily do dvou pracovních dní. V nabídce jsou štítové oplechování, okapové plechy a okapničky pod fólii, boční lemování, oplechování komínů či speciální oplechování dle požadavku zákazníka.

Bezúdržbové okapové systémy


Jako bezúdržbové okapové systémy jsou označovány systémy, které není nutno opatřovat nátěry proti korozi či změnám klimatických podmínek. Materiály se životností 15 - 100 let; lakovaný pozink cca 15 let; titanzinek 70 let; nerez či hliník vč. lakované varianty cca 70 let; měď cca 100 let; dále plastové systémy se životností 30-50 let; v neposlední řadě jsou to ocelové plechy s obostrannou vrstvou zinku a ochrannou vrstvou plastu - životnost okolo 50 let.


LINDAB

Švédský okapový systém LindabRainline je kompletní systém pro odvodňování střech až se 30 letou zárukou. Ocelový, žárově pozinkovaný plech min.tl.0,6mm s ochrannou barevnou vrstvou po obou stranách zaručuje vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, velmi dobrou ochranu proti korozi a přirozeně trvanlivou a přitažlivou povrchovou úpravu

Lindab dodává tři základní rozměry okapních žlabů 125mm, 150mm a 190mm. Průměry svodných potrubí pak 87mm, 100mm a 120mm. Orientační ceník ZDE


RUUKKI

Finský okapový systém RUUKKI je vyroben z oboustranně pozinkovaného plechu s povrchovým povlakem, systém se vyznačuje vysokou životností, stálobarevností, bezúdržbovostí, vysokou pevností v mrazu i horku a zanedbatelnou tepelnou roztažností. Ruukki dodává dva základní rozměry okapních žlabů 125mm a 150mm. Průměry svodných potrubí pak 87mm a 100mm.

Orientační ceník ZDE


SATJAM

Český okapový systém SATJAM Niagara je vyroben z oboustranně pozinkovaného ocelového plechu s tl. povrchové úpravy 50 um polyuretanového laku, která mu dodává garanci dlouhé životnosti a minimálních nároků na údržbu, minimální roztažnosti a vysoké odolnosti vůči mrazu a povětrnostním vlivům. Šest standardních barev umožňuje dobré přizpůsobení k barvě fasády či krytiny. Satjam dodává dva základní rozměry okapních žlabů 125mm a 150mm. Průměry svodných potrubí pak 90mm a 100mm. Montážní návod je k nahlédnutí ZDE
Orientační ceník ZDE


Barvený pozinkovaný okapový systém

Okapový systém z pozinkovaného systému, který je opatřen již ve výrobě vrstvou barevného laku. K dostání je v barvách černá a hnědá. Deklarovaná životnost barevného nátěru je 15 let. Okapový systém má dva základní rozměry žlabů RŠ 250mm a 330mm. Průměry svodných potrubí jsou 80mm, 100mm a 120mm.


Barvený a přírodní hliníkový okapový systém

Okapový systém z hliníkového systému může být v provedení přírodního hliníku (bez nátěru) a lakovaného hliníku (červený, černý, hnědý). Okapový systém má dva základní rozměry žlabů RŠ 250mm a 330mm. Průměry svodných potrubí jsou 80mm, 100mm a 120mm.


Měděný a titanzinkový okapový systém

Tyto okapové systémy v měděném a titanzinkovém provedení jsou bezúdržbové systémy s douholetou životností, a to 70 až 100 let. Dodávány jsou dva základní rozměry žlabů RŠ 250mm a 330mm. Průměry svodných potrubí jsou 80mm, 100mm a 120mm.


NAHORU